logo
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

App Store para iadesi nasıl alınır? Uygulama nasıl iade edilir?

Ana SayfaHaberlerDoğukan tarafından 06 Haziran 2018, Çarşamba günü eklendi.
iosAPKindir Haber App Store para iadesi nasıl alınır? Uygulama nasıl iade edilir?
App Store üzerinden satın almış olduğunuz işlemden vazgeçip para iadesi nasıl alınır? bu yazımızda.
App Store para iadesi nasıl alınır? Uygulama nasıl iade edilir?

App Store'dan Nasıl Para İadesi Alınır? Apple müşteri desteği konusunda başarılı bir firma olarak biliniyor. Gerek cihaz desteği, gerekse aktif servisleri tarafında sunduğu destek ile kullanıcının işini kolaylaştıran Apple'ın en önemli destek taraflarından birisini de App Store oluşturuyor.

Uygulama mağazalarında yer alan uygulamalardan bazıları, kullanıcılara ücretli olarak sunulabiliyor. Bu uygulamaların satın alma işlemi, önceden tanımlanan kredi kartı bilgileri ile gerçekleştiriliyor. Kartın tanımlı olması, zaman zaman kullanıcıların istemediği bir içeriği yanlışlıkla almasına neden olabiliyor. Apple, App Store üzerinden kullanıcılar yanlışlıkla satın aldıkları veya beğenmedikleri uygulamaları açıklamalarını belirterek ödemiş oldukları ücreti geri iade ediyor.

App Store'dan para iadesi almak için yapılması gerekenler neler? Bu rehberimiz size yol gösterici olacaktır.

App Store üzerinden para iadesi alma
1- App Store'dan aldığınız bir içeriği geri iade ederek paranızı almak için izlemeniz gereken ilk önce 'Apple Sorun Bildir' sayfasını açın. (Buraya tıklayın)

2- Uygulamayı satın aldığınız Apple kimliğinizi kullanarak giriş yapın.

3- Girişinizi yaptıktan sonra bu Apple kimliğiniz ile son 60 gün içerisinde yapmış olduğunuz uygulama, oyun, film, müzik ve kitap satın alımları karşınıza listelenir.

4- Hangi içeriğin ya da içeriklerin para iadesini yapmak istiyorsanız, o bölümde yer alan 'Sorun Bildir' kısmına tıklayın.

5- Sorun bildir seçeneği, karşınıza 'Sorun Seç' bölümünü açar.

6- Buradan iade işleminizin sebebini seçin. Seçenekler arasında iade nedeniniz yoksa, 'sorun burada belirtilmiyor' seçeneğiniz seçin ve sorununuzu kendiniz belirtin.

7- Bu sorunu açıklayın kısmında yapacağınız açıklamayı İngilizce olarak yazmanız gerekecek. Bu adımda ileri düzey İngilizce bilmenize gerek yok. "I didn't want to buy this application. I want refund." yazmanız yeterli olacaktır.

8- Tüm bu işlemleri yapıp Apple'a yolladığınızda, Apple sizi dikkate alarak, kredi kartına 10 gün içerisinde geri ödemenizi yapıyor.

İlginizi Çekebilir